На весняних канікулах - у столицю України за враженнями

У парку «Україна в мініатюрі» ми відкрили для себе всю Україну: побачили незабутні палаци Криму, гори та замки Західної України, фортеці Поділля і пам’ятки  Одеси, а також всі історичні місця Києва. Макети виготовлені в масштабі 1:33. На виготовлення всіх 60 макетів пішло майже десять років і кожного року колекція постійно поповнюється новими спорудами та будівлями. У міні містечку є свій міні Хрещатик з Майданом Незалежності, а міні Дніпро перетинає п’ять головних мостів: Московський, Пішохідний, Патона, Метро та Південний. У парках та скверах міні Києва розташувались пам’ятники найбільш відомих діячів культури, політики та мистецтва України, а в аеропорту "Бориспіль" приземлились  літаки з різних куточків світу.

Найбільше враження на дітей справив Музей води. Побравши в руки лопатки, діти на свій розсуд прокладали в піску русло для ріки. Оригінальний момент, який сподобався дітям - це пускання мильних бульбашок величезних розмірів. Усі вихованці стали учасниками незабутнього атракціону, опинившись на кілька секунд усередині велетенської райдужної мильної бульбашки. Також познайомились із живими рибами — японськими коропами кої, які торкалися долонь дітей своїми губами. Спостерігали за таненням льодовиків, зародженням дощу та виверженням гейзерів. Експозиція познайомила нас з кругообігом води в природі, в нетрадиційній формі знайомить з водою, процесом водопідготовки, методами раціонального водокористування в побуті, ми поподорожували каналізаційним колектором до очисних споруд Бортницької станції аерації. Дізнались також про історію створення централізованого водопроводу в місті, відкритого 1 березня 1872 року та історію водопроводу міста загалом, що діяв на Подолі щонайменше від 1633 року. Зацікавили автентичні експонати 18-21 століть (дерев'яні, керамічні, чавунні та пластикові водопровідні труби).

Ура, канікули!

  Щороку весняні канікули для кипарисівців цікаві і незабутні. Це, насам перед, екскурсіїї, зустріч з цікавими людьми, участь у акціїї «Збережемо первоцвіти», кінотеатри і відпочинок.

  Саме так було і цього разу. Розпочалися вони з цікавого тематичного заняття: «Я лідер», що проводив для них відомий у м.Черкаси практичний психолог, тренер Людмила Бобух, а далі участь у 3-х денній акціїї «Первоцвіт», що проходила у Холодному Яру.

  Протягом кількох років члени туристсько-екологічного клубу „Кипарис” Будинку дитячої та юнацької творчості виїжджають до Холодного Яру в період цвітіння підсніжників для їх охорони та розмноження.

За угодою, укладеною між студентами Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького і лісництвом студенти беруть участь у розмноженні пролісків та сприяють їх охороні. Не встиг ще зійти сніги, а з-під землі вже вилазять підсніжники. Маленькі біленькі квіточки, що немов білим полотном вкрили галявини лісів. Охочих нажитися за рахунок рідкісних рослин завжди було багато. Тож і цього разу з 26 по 29 березня 2017р приїхали юні екологи турклубу „Кипарис” до лісу, щоб захистити це диво природи від людської жадібності. Студенти ж знаходяться в заказнику вже другий тиждень. Чоловіча половина на цілий день іде в ліс для охорони галявин з квітами, а дівчата займаються розсаджуванням пролісків. Керує цим процесом директор філіалу київського заповідника Богдан Васильович Легеняк. Поспілкувавшись з лісником ми дізналися, що найбільше було виявлено випадків рвання первоцвіту на 8 березня. Квіти, які було вилучено у людей, роздали по лікарнях та дитячих садках, а самих „любителів легкої наживи” було покарано адміністративним стягненням.

  В останні ж дні канікул, кипарисівці насолоджувалися переглядом цікавих кінофільмів та писанкарством.